“Polskie książki do bibliotek polonijnych szkół”

Ogromna liczba polonijnych szkół w USA nie posiada swojej biblioteki z polskimi książkami. Niejednokrotnie nauczyciele czytają dzieciom jeden egzemplarz wybranej lektury na głos w trakcie lekcji. Wielu z nich na własną rękę zbiera polskie książki od znajomych lub indywidualnie zamawia z różnych źródeł.

Jednocześnie jest wiele osób, posiadających polskie książki w swojej domowej bibliotece, które zostały już przeczytane. Każda z nich stanowi dużą wartość dla dzieci i młodzieży w polonijnych szkołach.

„Polskie książki do bibliotek polonijnych szkół” to akcja prowadzona od 2010 roku we wszystkich stanach USA. Jej celem jest zbieranie polskich książek wśród polonii amerykańskiej, głównie polskiej klasyki, książek dla dzieci i młodzieży, szkolnych lektur i in. Książki przekazywane są dla polonijnych szkół, w celu stworzenia przyszkolnej biblioteki.

W Akcji bierze udział większość polonijnych mediów w USA – dzięki ich pomocy, chcemy dotrzeć do wszystkich miejsc zamieszkiwanych przez Polaków.

Zachęcamy do oddania pozycji, do których już pewnie nie wrócimy, a które z pewnością zostaną dobrze wykorzystane w polskich weekendowych szkołach!

POZWÓLMY, BY NASZE KSIĄŻKI OŻYŁY CZYTANE OD NOWA W SZKOLNYCH BIBLIOTEKACH!

Jeżeli masz polskie książki, które chciałbyś ofiarować dla polonijnych szkół, zadzwoń do nas, a my je odbierzemy:
Tel. 347 -475-8966
E-mail: redakcja@dobrapolskaszkola.com

można również przywozić lub przesyłać bezpośrednio:

NOWY JORK:
Dobra Polska Szkoła
60-92 69 Ave.
Ridgewood, NY 11385