“Baśnie Ludów Ziemi” w polonijnych szkołach

storyteller1

BAŚNIE LUDÓW ZIEMI – teatr prastatrej sztuki opowiadania przedstawia spektakl:

“W JEDNYM KRĘGU: ŚWIAT LUDZI, ŚWIAT ZWIERZĄT”

… czyli o wielkiej więzi człowieka ze światem przyrody w mozaice legend, opowieści, baśniowych przekazów, oraz dźwięków tradycyjnych instrumentów z rdzennych krańców świata: Mongolii, Ameryki Północnej oraz Aborygennej Australii.

* DLA DZIECI WSZYSTKICH GRUP WIEKOWYCH (… DO TYCH NAJBARDZIEJ DOROSLYCH)

“…to, działo się dawno dawno temu…w czasach które już minęły … i które znów powrócą…”

“W jednym kregu: swiat ludzi swiat zwierzat” to historie z folkoru Indian Ameryki Pólnocnej, stepów Azji, oraz Aborygenów australijskich. W polaczeniu z obchodami dnia ziemi, watkiem godzinnego programu jest wiez miedzy czlowiekiem a zwierzeciem, w róznych jej formach. Do opowiadania aktorzy uzywaja swojego glosu, instrumentów oraz dźwięków natury.

“Baśnie Ludów Ziemi- TEATR PRASTAREJ SZTUKI OPOWIADANIA” to projekt który istnieje od paru lat. To bardzo prosta piękna forma, oparta w wielkiej mierze na improwizacji i w dużej mierze na wyobraźni sluchaczy… To wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiej studni pełnej tajemnic i mozliwosci…z której wszyscy wracaja troszke zmienieni, zaopatrzeni w nowe umiejetnosci… Rozbudzona wyobraznia to wielki sekret umiejetnego zycia!

Magda Polkowska – autorka projektu, reżyser i główna aktorka w jednym. Pochodzi z Gdanska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii. Opowiadaniem historii zajmuje się od ” dawna niedawna”. Inspiracje czerpie “od starej kobiety ktora mieszka w ciszy jej samej”, oraz tradycyjnych rodzin opowiadaczy z ktorymi mieszkała w rezerwacie plemienia Lakota w Poludniowej Dakocie, oraz w małej wiosce Boiquy, w Burkina Faso, Afryce Zachodniej. W 2009 roku prowadziła niedzielne sluchowisko radiowe na falach Polskiego Radia 910 AM, “Baśnie Pieśni Ludów Ziemi”, poświęcając każdy kolejny odcinek odrebnemu regionowi geograficznemu swiata.

“Baśnie Ludów Ziemi” w szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie

24 kwietnia odbyło się przedstawienie Baśnie Ludów Ziemi w szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie, który ogladało 300 uczniów szkoły.

“Baśnie Ludów Ziemi” w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Jana Twardowskiego na Brooklynie NY

8 maja teatr BAŚNIE LUDÓW ZIEMI odwiedził Polską Szkołę Dokształcającą im. Jana Twardowskiego na Brooklynie NY. Poniżej zdjęcia ze spektaklu.

U5hOSEhyan1OIripuffa_e

IMG_2721m-300x200

0KEOl_ALbzMU_nvHi_Q_5S

112